RN731JTTD5230F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5230F25
Description
RES 523 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
yes
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
523Ohm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD5230F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5230F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 523Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C