RN731JTTD51R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD51R0F100
Description
RES 51 OHM 1% 1/16W 0603
yes
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
51Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD51R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C