RN731JTTD5171D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5171D100
Description
RES 5.17K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
e3
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.17kOhm
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD5171D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5171D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C