RN731JTTD5170B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5170B50
Description
RES 517 OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C