RN731JTTD5101A10
Mfr.Part #
RN731JTTD5101A10
Description
RES 5.1K OHM 0.05% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
5.1kohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD5101A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5101A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C