RN731JTTD5050B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5050B50
Description
RES 505 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
RN73
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
505Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD5050B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5050B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 505Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C