RN731JTTD4990F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4990F10
Description
RES 499 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
499Ohm
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD4990F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4990F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 499Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C