RN731JTTD4932F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4932F25
Description
RES 49.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
49.3kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Resistant
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD4932F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4932F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C