RN731JTTD4931F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4931F25
Description
RES 4.93K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.93kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4931F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4931F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.93kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C