RN731JTTD48R1F100
Mfr.Part #
RN731JTTD48R1F100
Description
RES 48.1 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Resistance :
48.1Ohm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD48R1F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD48R1F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C