RN731JTTD4872F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4872F50
Description
RES 48.7K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
48.7kOhm
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4872F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4872F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C