RN731JTTD4871A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4871A25
Description
RES 4.87K OHM 0.05% 1/16W 0603
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.87kOhm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4871A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4871A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C