RN731JTTD4812F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4812F25
Description
RES 48.1K OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
yes
Weight :
2.012816mg
Resistance :
48.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V