RN731JTTD4810F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4810F25
Description
RES 481 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Resistance :
481Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4810F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4810F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C