RN731JTTD4810F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4810F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 481 OHM 1% 1/16W 0603
Stock
348
In Stock :
348
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
0603
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
6 Weeks
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Resistance :
481Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm