RN731JTTD47R5D25
Mfr.Part #
RN731JTTD47R5D25
Description
RES 47.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
47.5Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD47R5D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R5D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C