RN731JTTD4750D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4750D10
Description
RES 475 OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Resistance :
475Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4750D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4750D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 475Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C