RN731JTTD4702F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4702F25
Description
RES 47K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
47kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
yes
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4702F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4702F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C