RN731JTTD4702D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4702D50
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm