RN731JTTD4642B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4642B50
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
46.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm