RN731JTTD4641B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4641B05
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.64kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4641B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C