RN731JTTD4641A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4641A10
Description
RES 4.64K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
4.64kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.05%