RN731JTTD45R3D50
Mfr.Part #
RN731JTTD45R3D50
Description
RES 45.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
45.3Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD45R3D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD45R3D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C