RN731JTTD4592D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4592D25
Description
RES 45.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
45.9kOhm
Pbfree Code :
EAR99
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4592D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4592D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C