RN731JTTD4590B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4590B25
Description
RES 459 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
yes
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C