RN731JTTD4482D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4482D25
Description
RES 44.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
RN73
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
44.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4482D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4482D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C