RN731JTTD4480F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4480F100
Description
RES 448 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
448Ohm
2
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Thin Film
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4480F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4480F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 448Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C