RN731JTTD4371B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4371B25
Description
RES 4.37K OHM 0.1% 1/16W 0603
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.37kOhm
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4371B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4371B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C