RN731JTTD4321B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4321B50
Description
RES 4.32K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.32kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W