RN731JTTD4271D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4271D10
Description
RES 4.27K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.27kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4271D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4271D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.27kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C