RN731JTTD4271C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4271C10
Description
RES 4.27K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.27kOhm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4271C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4271C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.27kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C