RN731JTTD4172D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4172D50
Description
RES 41.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
41.7kOhm
2
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W