RN731JTTD4172A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4172A10
Description
RES 41.7K OHM 0.05% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
41.7kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN731JTTD4172A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4172A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C