RN731JTTD4171C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4171C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.17K OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
4.17kOhm