RN731JTTD4171B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4171B50
Description
RES 4.17K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
4.17kOhm
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4171B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4171B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C