RN731JTTD4122A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4122A25
Description
RES 41.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
41.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD4122A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4122A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C