RN731JTTD4071C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4071C50
Description
RES 4.07K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.07kOhm
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD4071C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4071C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.07kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C