RN731JTTD4020B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4020B10
Description
RES 402 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
402Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm