RN731JTTD39R7F100
Mfr.Part #
RN731JTTD39R7F100
Description
RES 39.7 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Resistance :
39.7Ohm
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD39R7F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD39R7F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C