RN731JTTD39R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD39R0D100
Description
RES 39 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
39Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C