RN731JTTD3922F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3922F100
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
39.2kOhm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3922F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3922F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C