RN731JTTD3922D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3922D100
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
39.2kOhm