RN731JTTD3922B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3922B25
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Published :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Resistance :
39.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD3922B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3922B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C