RN731JTTD3902D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3902D25
Description
RES 39K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
39kohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
yes
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3902D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3902D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C