RN731JTTD3901B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3901B50
Description
RES 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.9kohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3901B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3901B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C