RN731JTTD38R3F25
Mfr.Part #
RN731JTTD38R3F25
Description
RES 38.3 OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
38.3Ohm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD38R3F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD38R3F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C