RN731JTTD3792A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3792A25
Description
RES 37.9K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
37.9kOhm
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD3792A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3792A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C