RN731JTTD3702A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3702A10
Description
RES 37K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
37kOhm
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W