RN731JTTD3701A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3701A25
Description
RES 3.7K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
3.7kOhm
Tolerance :
±0.05%
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3701A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3701A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C