RN731JTTD3700F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3700F25
Description
RES 370 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Resistance :
370Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C